Jak něco získat téměř zdarma? Řešení může být překvapivě jednoduché!

 

Určitě každý z nás touží po něčem, co v současné době nemůže mít, ať už je to cokoli. Většina lidí řekne něco jako: „Na to nemám“ nebo „to si nemohu dovolit“ anebo něco dalšího. Jistě všichni známe. Pár lidí si řekne: „Jak to udělat, abych si to mohl dovolit?“ Ale za pár dní je většinou nic nenapadne a tak to pustí z hlavy. Pokud je vaše touha opravdu silná, cestu si vymyslíte.

Robert Kiyosaki o tom píše v jedné ze svých knih. Uvádí, že chtěl jezdit v lepším autě, než které si mohl dovolit. Šel proto za majitelem autosalonu a domluvil se s ním, že od něj bude mít jedno z aut půjčené a protože hodně jezdí, bude mu tím dělat reklamu. Asi namítnete, že tohle už v dnešní době fungovat nebude a pravděpodobně máte pravdu, protože nepůjdete a nezkusíte to. Ale co kdyby…

Možná, že už to vážně neklapne s tím majitelem autosalonu, ale máme tu spoustu příležitostí, jak získat něco, po čem toužíte, třeba výměnou za něco, co máte vy.

Od mala miluju auta, čím větší výkon, tím lepší pochopitelně. A určitě tušíte, co je vrchol pro takového milovníka aut. Jasně, rally. Ale jak to sakra udělat. Na živé závody jsem nikdy nejel a to ze dvou důvodů:

  1. Nechci se někde tlačit v davu ve vymezeném prostoru a čekat až projede jedno auto a pak se případně hnát s ostatními někam jinam.
  2. To že budu stát někde 50 metrů od auťáků, mi nepřijde tak super a platit si VIP sekce nebo být rovnou sponzorem a mít tak VIP automaticky mi připadá značně nedostižné.

Dovolím si teď jednu malou odbočku. Jednou na běžeckých závodech jsem si všiml, že určitý typ lidí může úplně všude. Překvapivě jsem to nebyl já jako závodník, ale pár lidí, kteří měli cedulku s magickým slovem „Staff“. No jo, ale jak to udělat. Dyť tohle jsou protekční místa pro rozmazlený děcka pracháčů. A dělají to proto, aby se dostali blízko ke hvězdám – k těm úspěšným.

Stále mi to vrtalo hlavou. Dostat se na rally jako zástupce organizátorů. Pomáháte jim a výměnou za to, dostanete zážitek, takový, který si kolikrát ani za peníze nemůžete koupit. Ale pořád jsem si myslel, že toto je beznadějné. Dyť o to musí být obrovský zájem, tak jsem se ani nepokusil kontaktovat žádný pořadatelský autoklub. Ó jak jsem se mýlil.

Netrvalo to dlouho a příležitost si mě našla. Že by protekce? Možná. Náhoda? Tak to určitě ne. Žádné náhody totiž neexistují. Přes známou jsem se dostal kontakt na jejího tátu. Za pár týdnů jsme měli sraz, kde jsme probírali, co se od nás očekává na příštím ročníku a na čem se v rámci příprav podílíme. A tady to přišlo. Říkám mu, že je to super, že jsem moc rád, že jsem se tam dostal, že určitě o to musí být obrovský zájem. A odpověď, tak to ani náhodou, máme málo lidí, hledáme dobrovolníky, a když lidem nezaplatíme, tak to nedělají.

Tak to je něco, mě se splnil sen a na příštím ročníku se podívám na závodní speciály zblízka a to jenom za to, že jim tam pomohu cca pár dnů s organizací. Pro mě je to k nezaplacení.

Možná, že Vás neláká rally, ale něco jiného a přemýšleli jste podobně – tam se nikdy nemůžu dostat. Možná obdivujete tenisty a chtěli byste se potkat s největšími hvězdami. Zkoušeli jste někdy oslovit asociaci, jestli nehledají nějakého dobrovolníka na pozici sběrače míčků pro turnaj. A když Vám řeknou ne. Tak na tom budete úplně stejně jako předtím, Neztratíte vůbec nic.

Na druhou stranu neznám moc organizací, které by odmítli dobrovolníka. Takže vzhůru do toho a splňte si svoje netradiční sny netradičním způsobem. Stačí jen přemýšlet dost dlouho o tom, jak to udělat, a nebo jít a dát výše uvedené do praxe.

Mohlo by vás zajímat

podnikatel

Aleš Valenta

Aleš Valenta

je podnikatel, začínající investor, příležitostný bloger, nadšený programátor a bezchybný kutil

Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..