20 kousků Honzy Janči

 

Jan Janča působí jako lektor, kouč a praktik v oblastech:

 • skvělá týmová a osobní efektivita
 • působivé a zapamatovatelné prezentace
 • účinné řečnické dovednosti
 • brilantní překonávání prokrastinace
 • efektivní výuka jazyka
 • špičkové tlumočení a překlady
 • bravurní psaní textových materiálů
 • excelentní zpracování textu
 • skvělé publikační dovednosti pro web
 • snadná produkce audio materiálů a audio knih

Dále působil 10 let jako lektor obchodních prezentací. Má zkušenosti na mezinárodním poli, z vedení mezinárodního týmu a podnikání v USA. Přednášel až pro 5000 posluchačů.

Příspěvky Jana Janči v aplikaci YeahCoach vycházejí z jeho vlastních zkušeností.

VZTAHY


1.

02Jak poznat, že jste našli tu pravou spřízněnou duši?

Spřízněná duše, důvěrný přítel, nejbližší přítel, vaše druhé já, vaše „dvojče“ – je velmi cenné někoho takového ve svém životě mít. Máte někoho takového? Jak si to lépe uvědomit? Jak to poznat?

Stalo se vám, že jste někoho potkali poprvé v životě, ale měli jste pocit, že se vlastně znáte? Měli jste pocit jakéhosi hlubšího souznění či porozumění? Někde uvnitř jste cítili, že „to je přesně ono“? Cítili jste, že tento člověk pro vás je a bude důležitý? Jak je to možné?

Jsou na to různá vysvětlení. Takové dvě „spřízněné duše“ jakýmsi způsobem společně pracují na tom, aby v sobě navzájem probouzely určité stránky své osobnosti, které byly až do té doby nečinné, jakoby ve stavu „spánku“. Takoví lidé se společně posouvají dále a výše. A jeden člověk může pochopitelně mít i více „spřízněných duší“, mezi nimiž mohou být přátelé, sourozenci, spolupracovníci i životní partner. Důvěrná přátelství a důvěrné vztahy evidentně existují. A mít ve svém životě „spřízněnou duši“ je něco velmi cenného.

Celý článek >>>

2.

01Jak se naučit číst myšlenky druhých

Jaké pocity ve vás vyvolává návrh, „Měli bychom se pokusit dělat to všechno nějak úplně jinak“? „Co kdybychom některé věci změnily?“ Nemáte dojem, že byste se měli stát jasnovidci, kteří umí číst myšlenky druhých? A pokud se vám to nedaří, je nedorozumění zase jen vaší vinou? Co s tím?

Po úžasné dovolené u moře musím v pondělí do práce. A v pondělí míváme porady. Dlouhé porady. Únavné porady. Stojí nás hodně času a většinou mám pocit, že to byl čas naprosto promarněný.

Často mi připadá, že kolegové na poradu přicházejí s něčím, co nechtějí říci přímo. Je to taková zvláštní hra. Nikomu se nechce jít s barvou ven. Hodně se vyčkává. Čeká se, kdo co řekne, kdo co navrhne. Mluví se hodně všeobecně a strašně málo konkrétně. Prostě ty porady nenávidím.

A už je tu pondělní ráno. Jen těžko překonávám chmurné myšlenky na to, co mě v práci dnes čeká.

Porada už běží skoro hodinu a k ničemu pořádnému jsme se zatím nedostali. Ale nejednou si začínám všímat jakéhosi zvláštního hluku, šumu. „Že by to byla ještě únava ze včerejšího letu?“ Seděl jsem v letadle u křídla, kde byl docela hukot.

Celý článek >>>

3.

04

Jak přesvědčit kohokoli o čemkoli za pár vteřin

Do jaké míry umíte druhé přesvědčit? Považují lidé váš projev obvykle za přesvědčivý? Jak se při přesvědčování cítíte? Co by se dalo změnit nebo zlepšit?

Máte vyřídilku nebo moc přesvědčovat neumíte? Představte si, že máte svůj produkt nebo službu prodat člověku, s nímž jedete výtahem. Moc času není. Je třeba jít okamžitě do akce!

Na toto téma byla napsána řada knih. Ale zkusme jít rovnou k věci.

Níže uvedených šest tipů zaručeně funguje, sice ne na 100%, protože vždy se najde nějaká výjimka, ale tyto tipy skutečně fungují.

Celý článek >>>

4.

03 6 rozdílů mezi zdravým a nezdravým vztahem

Je váš vztah zdravý? Na čem je ve vašem vztahu založeno dávání? Jaký způsobem svého partnera přijímáte? Jaké pohnutky jsou v pozadí vašeho vztahu? Jak si počínáte, co se týče vaší společné vize?

Ve zdravém vztahu je otevřenost, v nezdravém vztahu se obvykle nějakým způsobem projevuje manipulace. Je tedy mezi vámi opravdu láska? Stojí váš vztah skutečně za to? Níže uvedené body vám mohou pomoci uvědomit si některé základní rozdíly mezi zdravým a nezdravým vztahem.

Celý článek >>>

5.

05

10 podnětů ke zlepšení vašeho vztahu

Jakým způsobem spolu komunikujte? Jak pohlížíte na maličkosti? Co spolu podnikáte společně? Jak je to u vás s dovolenými? Jak často společně jíte a smějete se spolu? A jak to máte se sexem a s neshodami?

Dlouhodobý kvalitní vztah nevznikne sám o sobě. Ale dobří partneři vědí, že k životu patří plusy i mínusy, stránky světlé i stinné. Níže uvedených 10 podnětů by vám v tom mělo pomoci.

1. Komunikujte spolu naprosto otevřeně

Z průzkumů vyplývá, že styl a způsob vaší komunikace je naprosto zásadní. Je důležitější než vaše osobnosti nebo stres, který prožíváte. Způsob vaší vzájemné komunikace určuje, zda spolu budete šťastní.

Zdravé páry se nevyhýbají sporům ani konfliktům, ale přitom dobře vědí, jak ve své komunikaci zachovat naprostou otevřenost. Také si uvědomují, že pro kvalitní komunikaci si musí vyhrazovat čas jen pro sebe a nenechat se rušit telefonními hovory či televizí.

Celý článek >>>

6.

06

Jak milovat sebe sama – seriál

Připadá vám sebestředné milovat sebe sama? Připadá vám to sobecké? Je lepší se chválit nebo srážet? Je správné o sobě mluvit před druhými negativně nebo pozitivně?

Pokud dosud patříte mezi lidi, kteří spíše zastávají postoj, „samochvála smrdí,“ zamyslete se, jak by se váš život mohl změnit, pokud se začnete vidět více pozitivně, pokud se začnete milovat. Co může být pozitivním důsledkem vyrovnané lásky vůči sobě samému?

 • Budete milovat své tělo, svou duši i svého ducha.
 • Budete milovat svůj vzhled i svůj hlas.
 • Budete milovat svůj úsměv i smích.
 • Budete milovat své husté vlasy i svou pleš.
 • Budete milovat své ladné i méně ladné pohyby.
 • Budete milovat své plné i částečné znalosti.
 • Budete milovat svůj talent v různých oblastech.

A představte si, jak nezměrný pozitivní dopad bude mít tato změna vašeho postoje vůči sobě na bezpočet každodenních životních situací!

V tomto seriálu se postupně podíváme na tři metody, která vás výrazně posunou v tom, abyste milovali sebe sama. Pusťme se tedy do toho.

Celý článek >>>

PENÍZE


7.

07

Studnice rad pro osobní finance – seriál

Studnice rad obsahuje podněty, které vám ušetří a vydělají nemalé prostředky. I pokud využijete jen některé z těchto tipů, získáte tím tisíce korun ročně. A zcela jistě získáte výrazně více, než na kolik vás ročně vyjde aplikace YeahCoach.

Dalším možným přístupem je vydělávat tolik, že vás jakékoli finance a ceny prostě ani nebudou zajímat.

Co je tedy pointou níže uvedených tipů?

Pointou těchto tipů není za každou cenu na všem něco uškudlit a nějak ušetřit. Je naprosto na vás, co se svými penězi děláte. Je také zcela na vás, co uděláte s penězi, které ušetříte díky těmto podnětům. Zde je pár podnětů, co můžete s ušetřenými penězi udělat:

 • Z ušetřených peněz si pořídím XY.
 • Z ušetřených peněz pojedeme na pěknou dovolenou.
 • Z ušetřených peněz zaplatím lázeňský pobyt své tetě Marii.
 • Díky tomu, co ušetřím, budu pracovat o XY hodin měsíčně méně.
 • Ušetřené peníze použiji primárně na splacení všech dluhů.
 • Ušetřené peníze budu investovat do (projektu) XY.
 • Ušetřené peníze budu posílat na charitu XY.

Níže uvedené rady, tipy a podněty nejsou řazeny podle pořadí důležitosti. Důležitost těchto tipů si prostě určuje každý z nás osobně. Každopádně jsou tyto rady stručné a maximálně praktické.

Žádné z těchto tipů nejsou míněny jako všeobecná doporučení. Je tedy jen a jedině na vás, jak tyto rady pojmete.

Celý článek >>>

8.

08

Jaká investice je nejlepší?

Jaká investice je ta zaručená? Jaká investice má nejvyšší krátkodobý výnos? Jaká investice má i nejvyšší dlouhodobý výnos? Jaká investice má nejvyšší stálý výnos?

Možná je takových investic několik. Ale jedna taková investice je opravdu zaručená. Jaká investice to je?

Celý článek >>>

SÍŤOVÝ MARKETING


9.

09

Výhody a nevýhody síťového marketingu

Láká vás pracovat z domova? Chcete mít další příjem při své stávající práci? Chtěli byste začít s něčím novým s malými počátečními náklady? Jaké jsou výhody a nevýhody síťového marketingu?

Síťový marketing či multi-level marketing nebo jednoduše MLM si získává stále větší popularitu. Jistě k tomu přispívá i běžná dostupnost a celková rozšířenost internetu. Díky internetu je dnes totiž možné za krátkou dobu velmi snadno oslovit tisíce lidí s vynaložením nepatrných prostředků, co se týče času i peněz.

Jako každé jiné podnikání má i síťový marketing své zastánce i odpůrce, své výhody i nevýhody. Podívejme se tedy na ně stručně v bodech.

Celý článek >>>

10.

10

Jak si vybrat dobrou MLM společnost

Uvažujete o tom, že byste začali podnikání s nějakou společností síťového marketingu? A dosud nemáte vybráno? Pak vám tento článek může dát potřebné nasměrování.

Oblast síťového marketingu si získává stále větší popularitu a s tím roste i počet společností založených na tomto modelu. Těch nejznámějších jsou desítky, ale na výběr máte ze stovek nabídek. A to není úplně přehledná situace.

Zkusíme se na tuto otázku zaměřit maximálně jednoduše a podíváme se na čtyři zásadní faktory, které je dobré mít při výběru síťového marketingu na mysli.

Celý článek >>>

11.

11

10 bodů pro výběr dobré MLM společnosti

Zjistili jste, že síťový marketing odpovídá vašemu způsobu myšlení a práce? Láká vás začít se síťovým marketingem? Uvažujete o různých nabídkách a nedokážete se zatím rozhodnout?

Možností a nabídek jsou desítky, možná i stovky. Asi nemáte tolik času, že byste chtěli každou nabídku podrobit důkladné analýze. Je třeba nějak rychle oddělit zrno od plev. Právě k tomu vám snad poslouží níže uvedených deset stručných bodů.

Celý článek >>>

12.

12

3 základní pilíře pro úspěch v MLM

„V MLM uspěje každý.“ Je tento výrok pravdivý? Ano, pokud si jej přečteme až do konce: „V MLM uspěje každý, kdo staví na základních pilířích.“ Znáte je? Stavíte na nich?

Máte-li chuť se do síťového marketingu pustit, níže se podíváme na tři pilíře, které jsou základem úspěchu v oblasti MLM.

První pilíř: Osobní postoj
Jedná se o váš osobní postoj a náhled, co se týče následujících skutečností:

Celý článek >>>

13.

13

Pro koho je MLM?

„MLM je pro každého.“ Je to opravdu tak? Proč tedy někteří uspějí, ale jiní zažívají nezdar? Existují nějaké předpoklady pro úspěch v MLM?

Proč vlastně dělat MLM? Pádným důvodem je skutečnost, že v tomto oboru podnikání můžete mít hned dva zdroje příjmu.

Proč MLM?

První příjem vám plyne z vašeho vlastního prodeje produktů. Vaše prodejní marže může být velmi zajímavá. A pokud nabízíte spotřební produkty, které si vaši zákazníci kupují pravidelně, můžete mít takto zajištěn i velmi dobrý pravidelný příjem.

Druhým zdrojem příjmu jsou meziprovize, které vám jdou z prodeje uskutečňovaného lidmi ve vaší struktuře. Tyto lidi jste k této obchodní příležitosti sami přivedli. Věnujete jim svůj čas, školíte je, dáváte jim vedení, děláte pro ně obchodní prezentace, učíte je novým věcem. Proto máte zcela logicky nárok na meziprovize z jejich prodeje. Pokud se vám podaří vybudovat velkou prodejní síť, ve které budete mít stovky či dokonce tisíce prodejců, budete mít i vysoce nadstandardní meziprovize.

Celý článek >>>

14.

16

10 tipů k úspěchu v MLM

Síťový marketing je stejně snadný a stejně obtížný jako jakékoli jiné podnikání. Hodně záleží na produktu, na dané společnosti, na vašem prostředí a pochopitelně i na vás samotných. Níže uvedených 10 tipů vám však může hodně pomoci.

1. Ujasněte si svůj vlastní postoj

Práce v oblasti síťového marketingu není zaměstnanecký poměr. Budete se muset sami motivovat. Budete sami muset chtít pracovat. Budete se sami muset chtít učit další nové věci, nové přístupy, nové strategie a techniky. Pokud to neuděláte, nikdo jiný to za vás neudělá. A na rozdíl od zaměstnaneckého poměru nikdo nebude mít žádnou páku, jak vás k čemukoli donutit. Říká se:

Výmluvy a náplast můžeš plácnout kam libo.

Asi ano. Ale výmluvy jsou vám osobně v oblasti síťového marketingu naprosto k ničemu. Vymlouvat se totiž můžete jen sami na sebe.

V zaměstnání někdy stačí být jen pasivně přítomen. V MLM je třeba se opravdu nasazovat a být vysoce aktivní. Platí zde více než kde jinde:

Co si neuděláš, to nemáš.

Váš osobní postoj zde tedy jednoznačně určuje, zda budete směřovat k úspěchu nebo nezdaru.

Celý článek >>>

15.

14

Jaké obchodní dovednosti budou vždy v kurzu?

Fundament zůstane fundamentem. Základ zůstane základem. A je jedno, zda prodáváte na stánku na tržišti nebo zda využíváte digitální technologie. Co patří mezi tyto základy? Do jaké míry je ovládáte?

Níže se podíváme na celou řadu obchodních dovedností, které nikdy nemohou vyjít z módy, které zůstanou stálicemi bez ohledu na technologie a různé obchodní prostředí. Tyto dovednosti nejsou uvedeny v pořadí podle důležitosti. To si musí stanovit každý z nás osobně. Které obchodní dovednosti jsou tedy ty naprosto zásadní?

Celý článek >>>

16.

15

Jak se můžete zlepšovat při získávání lidí do týmu?

Jak postupujete při získávání lidí do týmu? Uháníte je? Opakovaně jim voláte? Posíláte jim nabídky e-mailem? A oni přesto nereagují? Kde je chyba?

Pokud pracujete v nějaké oblasti MLM, určitě chcete budovat svůj tým – chcete růst do hloubky i do šířky. K tomu pochopitelně musíte do své sítě registrovat nové členy, nové poradce, nové prodejce. Je v zásadě pět hlavních přístupů, co se týče nabízení spolupráce v MLM.

Podívejme se na ně. A přemýšlejme přitom sami o sobě. Přirozeně nám z toho pak vyplyne, kde je možné se ještě zlepšovat.

Celý článek >>>

OSOBNÍ ROZVOJ


17.

18

Je lépe být cílevědomý nebo systematický?

Cíle se nám někdy vůbec nedaří plnit. Mnohdy se to nedaří ani lidem vysoce cílevědomým. Jak je to možné? Kde je chyba? Jak se takovému selhání vyhnout?

Martin si dal za cíl, že za měsíc zhubne o 10 kilogramů, ale po 30 dnech je jeho váha stále stejná.

Dan si dal za cíl, že uběhne maraton. Ale jak se datum běhu blíží, jasně cítí, že si vzal příliš velké sousto.

Klára si koupila kytaru a má vizi hrát své vlastní písničky, které jí přicházejí na mysl. Po dvou měsících kytara zahálí netknutá v koutě.

Také si dáváte cíle, které zůstávají nesplněny?

Kde je zakopaný pes? Dali si tito lidé špatné cíle?

Co je řešením? Může vám to znít divně, ale pro mnohé lidi je řešením následující podnět:

Přestaňte se zaměřovat na cíl!

A na co byste se tedy měli místo toho zaměřovat?

Na systém!

Podívejme se, jaký je rozdíl mezi cílem a systémem.

Celý článek >>>

18.

17

Co se týmy mohou naučit od hus

Jaké ponaučení si mohou vzít týmy od hus? Co mají dělat lídři? Co mají dělat, ti kteří nejsou ve vedení? Jak si v rámci týmu lépe vycházet vstříc?

V češtině máme jadrné vyjádření „to je ale husa!“ Ale přitom jsou husy velmi elegantní a vynikají svou týmovou spoluprácí.

Viděli jste v reálu nebo alespoň ve filmu letět husy? Je to úchvatný pohled! Letí seřazeny přesně do písmena „V“. Proč to dělají? A čemu se z toho můžeme naučit?

Husy díky formaci do písmene „V“ získávají nejméně o 70% větší dolet! Jak je to možné? V letové formaci do „V“ husy výborně využívají aerodynamiku. Husa letící vpředu předává při každém mávnutí svými křídly velkou část své energie huse, kterou má za sebou. A husy si svá místa ve formaci během letu mění. Husa, která byla vpředu, se tedy časem ocitá vzadu, kde je let výrazně snadnější.

Poučení: Lidé, kteří mají stejnou vizi a kteří se cítí být součástí téhož týmu, dosahují svého cíle rychleji a snadněji, protože při pohybu vpřed společně využívají energii všech jednotlivců.

Co se stane, pokud nějaká husa z formace vypadne? Okamžitě ucítí, jak ji náraz okolního vzduchu začne silně brzdit. Proto se snaží rychle dostat zpět do správné formace, kde získává největší užitek ze spolupráce s dalšími husami.

Poučení: Pokud si od hus vezmeme ponaučení, zůstaneme v letové formaci s těmi, kteří míří stejným směrem jako my sami.

Celý článek >>>

19.

20

7 způsobů, jak využít ztrátu zaměstnání

Přišli jste o zaměstnání? Nebo se to stalo někomu z vašich blízkých či přátel? Zůstanete jen tak nečinně sedět, anebo využijete některé z těchto podnětů?

O práci může přijít naprosto kdokoli a může to přijít jako rána z čistého nebe. A může se to stát lidem prakticky v jakémkoli postavení. Mezi lidmi, kteří přišli o práci, osobně znám běžné pracovníky, ředitele významných poboček, ředitele obchodu a logistiky i generálního ředitele.

Přišli jste o práci. A co teď? Můžete být celý den doma a posílat své pracovní nabídky přes různé online portály nebo do různých pracovních agentur. Můžete se litovat. Můžete spílat na ránu osudu…

Anebo můžete přijmout skutečnost, že možná vaše současné znalosti, kompetence a ani třeba váš vysokoškolský titul teď na trhu práce vlastně nic moc neznamenají. A proto se můžete rozhodnout, že nyní tento čas bez práce využijete ke svému dalšímu osobnímu růstu – což vám zpětně pomůže k lepší práci. Zkuste se tedy podívat, jak by vás níže uvedené podněty mohly posunout kupředu.

Celý článek >>>

20.

19

Pětková rovnice: 5 + 5 = 5?

Jaké jsou vaše dlouhodobé sny? Jak se vám je daří nebo nedaří plnit? Víte, jaké činitele na to mají zásadní vliv? Víte, jak to lze poměrně snadno změnit?

Začněme rovnicí: 5 + 5 = 5.

Patrně si říkáte, že bych se měl hned teď vrátit do první třídy. Pokusím se vám to vyvrátit.

Dovolte nejprve otázku.

Kolikrát už jste slyšeli, že je třeba mít „dlouhodobý cíl“, na který byste se měli zaměřovat celou naplánovanou dobu? Tak se tedy nyní společně zaměřme na takový pětiletý, dlouhodobý cíl. Jak zjistíte, zda opravdu jdete správným směrem, abyste za pět let tohoto cíle dosáhli?

Ve výše uvedené rovnici je výsledek 5 oním kýženým cílem, k němuž chcete dospět. A součet 5+5 jsou dvě položky, které jsou tajemstvím k dosažení vašeho cíle.

Celý článek >>>

Karel Kolařík

Investor, marketér

Karel Kolařík

je nadšenec YeahCoach, vášnivý online podnikatel a milovník vzdělávání. Pracuje na své časové a finanční nezávislosti. Chce žít svobodný život, který nebude ovládán systémem.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..