15 důvodů, proč je vzdělávání extrémně důležité

 

Představte si svět bez škol a universit. Nemožné, že? Bez ohledu na to, jak moc jsme neměli rádi brzké vstávání do školy nebo učení na testy a zkoušky dlouho do noci, všichni víme, že vzdělání je velmi důležité.

Netvrdím, že nevzdělaný člověk nemůže být úspěšný nebo naopak, že každý vzdělaný člověk úspěchu nutně musí dosáhnout. Nicméně většina z vás asi bude souhlasit, že vzdělaný člověk dokáže lépe rozpoznat většinu příležitostí, které nám život poskytuje. Bude pro něj jednodušší stát se úspěšným a realizovat tak své sny v porovnání s někým, kdo je nevzdělaný a nemá dostatek informací.

Kromě profesního úspěchu a finanční prosperity existuje celá řada dalších důvodů, proč je vzdělání téměř nutností v dnešním světě.

Zde je 15 důvodů, proč je vzdělávání opravdu důležité

15. Odhalení pověry

Pověra je nepodložená informace, která může mít na náš život negativní vliv. Negramotní a nevzdělaní lidé často mají tendenci dodržovat pověrčivé přesvědčení. Vzdělávání a informovanost jsou nejlepšími způsoby, jak pověry odhalit a přistupovat k takovým informacím s rozumem a logikou.

14. Udržet krok se světem

Žijeme ve 21. století. Vyvíjejí se stále nové technologie, a pokud nechcete zůstat pozadu, je potřeba držet krok se světem, který se pohybuje velmi rychle. Bez vzdělání bude opravdu těžké přizpůsobit se všem těmto změnám. Vzdělaný člověk má mnohem větší přehled o nejnovějších technologiích a o všech novinkách, které se objevili ve světě. Například nevzdělaná osoba nebude vědět o výhodách internetu, zatímco vzdělaný člověk již pravidelně používá tento dar k práci i pro zábavu.

13. Vzdělávání a zdravotní péče

Negramotnost často plodí nevědomost a tato neznalost může být velice nebezpečná, pokud jde o zdravotní péči. Vzdělaní lidé dokáží předejít mnoha různým druhů nemocí, protože včas odhalí příznaky. Nedostatek informací v oblasti zdraví může vést až k jeho vážnému ohrožení. Vzdělávání umožňuje, aby se člověk dokázal lépe postarat jak o sebe, tak i o svoji rodinu.

12. Respekt

Každý obdivuje moudré a vzdělané osoby. Vzdělaní lidé jsou ve společnosti vysoce uznávaní. Vzdělanější jste tím víc, čím více se vám dostane respektu od lidí kolem vás.

11. Pomáhá vám pochopit svět, ve kterém žijeme

Vzdělání je to, co budete potřebovat, pokud chcete znát odpovědi na vaše otázky typu: CO, JAK, KDE, KDO, PROČ … Pomůže vám pochopit svět, ve kterém žijete. Můžete se dozvědět více o svém okolí, a stejně tak o celém světě (historie, zeměpis, vědy, atd).

10. Dělá svět bezpečnějším a klidnějším místem

Vzdělávání velmi ovlivňuje naše chápání rozdílu mezi dobrem a zlem. Vzdělaný člověk si je dobře vědom důsledků nesprávného – protiprávního jednání a je méně pravděpodobné, že se nechá ovlivnit natolik, že bude dělat něco, co není právně – morálně správné. Naopak řada nevzdělaných lidí, kteří žijí život v chudobě s nedostatkem příležitostí, často své problémy řeší nelegálním způsobem, jako jsou krádeže a loupeže. Pokud jste vzdělaní, pak jste si dobře vědomi svých práv a své odpovědnosti vůči společnosti. Proto je vzdělání důležitým faktorem, který přispívá v oblasti sociální harmonie a míru.

9. Posiluje sebevědomí

Pokud jste vzdělaní, máte větší šanci, že vás okolí bude poslouchat a bude vás brát vážně. Obecně platí, že nevzdělaný člověk obtížněji vyjadřuje své názory a stanoviska, což vede k nedostatku důvěry. Vzdělávání vám dodá sebevědomí, k vyjádření vašich názorů a postojů.

8. Společnost

Všichni žijeme ve společnosti, která má celou řadu nepsaných pravidel. Společnost očekává, že budete chodit do školy, následně na střední školu, najdete si zaměstnání, usadíte se, atd… Ve skutečnosti vám ale vzdělávání pomůže stát se užitečných a aktivním členem společnosti. Vzdělaný člen má rozhodně větší šanci uspět s prosazením svých názorů na probíhající změny a vývoj.

7. Pro hospodářský růst národa

Austrálie, USA a Japonsko jsou země s velmi vysokou mírou gramotnosti. Tyto země jsou prosperující a tamní občané mají vysoký příjem v průměru na jednoho obyvatele. Na druhou stranu, v málo rozvinutých a rozvojových zemích, kde je míra gramotnosti nízká, lidé žijí na hranici chudoby. Vzdělání je zásadní pro hospodářskou prosperitu národa.

6. Podvod

Vzdělání vám pomůže rozpoznat ty, kteří vás budou chtít využít a oklamat. Žijeme v zemi, kde máme celou řadu práv a svobod. Nejjednodušší je využít nevinných a negramotných lidí. Lidé mohou být vmanipulováni do podpisu nějaké falešné smlouvy, a pokud nemají dostatečné informace a vzdělání, nedokáží podvod odhalit.

5. Proměníte vaše sny ve skutečnost

Jaký je váš sen, váš cíl v životě? Chcete zbohatnout? Chcete být populární? Chcete být extrémně úspěšný člověk, který je respektován lidmi? Klíč ke všemu už znáte. Ano je to vzdělávání. Samozřejmě existují i vyjímky, jako třeba sportovci, kteří svých úspěchů dosahují jinou cestou. Nicméně ve většině případů, míra vašeho vzdělání, je to, co vám pomůže realizovat všechny vaše sny a cíle.

4. Dělá vás nezávislými

Vzdělání je velmi důležité, pokud se chcete stát soběstačnými. To vám pomůže stát se i finančně nezávislými, ale to není všechno. Vzdělání vás také dělá moudřejšími, čímž si dokážete vytvářet své vlastní názory a budete se moct samostatně rozhodovat.

3. Rovnost

Chceme-li vidět svět jako správné a férové místo, kde se každému dostává stejných příležitostí, vzdělávání je to, co potřebujeme. Vzdělání je nutností, pokud chceme skoncovat s existujícími rozdíly mezi různými společenskými třídami a pohlavími. Vzdělání otevírá celý svět příležitostí pro chudé tak, že i oni mohou mít stejnou šanci na dobře placených pracovních místech. Neméně důležitou roli, hraje vzdělání, při posilování postavení žen.

2. Peníze

Vzdělaný člověk má více šancí k přijetí na dobrou vysoce placenou práci. Každý chce mít dobrý a bohatý život. Většina z vás asi bude souhlasit, že peníze jsou důležité, pro přežití v dnešním světě. Čím víc jste vzdělanější, tím větší kariérní možnosti máte.

1. Pro šťastný a stabilní život

Pokud chcete vést šťastný život a těšit se ze všech skvělých věcí, které svět nabízí, budete se určitě potřebovat vzdělávat. Skvělá práce, dobrá sociální pověst, to jsou některé z mnoha výhod, které vzdělaný člověk má. Vzdělání je nutností pro slibnou a bezpečnou budoucnost a vyrovnaný život.

Díky novým technologiím dnešní vzdělávání dostává zcela jiný rozměr

  • Učíte se přirozenou cestou vše vychází z reálného života
  • Studujete s nadšením a zábavnou formou vybírat můžete z video materiálů, textů či audio nahrávek
  • Můžete studovat kdykoliv a kdekoliv z pohodlí své postele nebo při cestě do práce

Příkladem takového typu vzdělávání je aplikace YeahCoach. Ta je stvořena přesně pro váš životní styl.

S YeahCoach objevíte novou úroveň svobody. Studovat můžete z mobilu, tabletu nebo svého počítače.

Vyzkoušejte si ZDARMA a nezávazně aplikaci YeahCoach


Mohlo by vás zajímat

Karel Kolařík

Investor, marketér

Karel Kolařík

je nadšenec YeahCoach, vášnivý online podnikatel a milovník vzdělávání. Pracuje na své časové a finanční nezávislosti. Chce žít svobodný život, který nebude ovládán systémem.

 

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..